EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA...

AYRILIĞIN ÜÇÜNCÜ YILINI GERİDE BIRAKIRKEN, ŞÜKRÜ HOCAMIZ ANISINA DÜZENLENEN ETKİNLİKLERDE BULUŞUYORUZ...

15 MART 2018, PERŞEMBE:
KİTAP TANITIMI-SERGİ-KOKTEYL- AÇILIŞ- FİLM - PANEL

16 MART 2018, CUMA: ŞÜKRÜ TÜL KOLLEKSİYONU ve KABRİSTAN ZİYARETLERİ- AYDIN MÜZESİ- EFELER ŞÜKRÜ TÜL PARKI 

KUZEY KIBRIS KÜLTÜR TURU

30 Mart - 1 Nisan 2018

SAKIZ'DA PASKALYA GELENEKLERİ VE ROKET ATMA ŞENLİKLERİ

06-08 Nisan 2018

REZERVASYON İÇİN ACELE EDİN!

ORTA YUNANİSTAN

10-15 Nisan 2018

 

1 MAYIS'TA KÜBA

 26 Nisan - 03 Mayıs (+1) 2018

BATI UKRAYNA-MOLDOVA

28 Nisan - 5 Mayıs 2018

ALMANYA / ROMANTİK YOL

 21 - 27 Mayıs 2018

REN VADİSİ....

POLONYA KÜLTÜR TURU

10 - 17 Haziran 2018

ALSACE TURU

 13-17 Haziran 2018

KENYA - TANZANYA - ZANZİBAR

18-29 Haziran 2018

BİR GÜRCİSTAN RÜYASI

 07 - 15 Temmuz 2018

Sadece 12 kişilik çok özel bir tur!

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

ANTAKYA LEZZET TURU

09- 11 Mart 2018, Cuma -Pazar


Fiyatı:  İki kişilik odada kişi başı: 730,-TL + uçak bileti (6 Taksit olanağı) 


Ark. Doç. Dr. M. Nezih Aytaçlar danışmanlığında

Ezan - Çan - Hazzan
ANTAKYA KÜLTÜR TURU
UNESCO tarafından "Gastronomi Şehri" ilan edilen Antakya'da
LEZZET DURAKLARI

Binlerce yılın Antiochia'sı, Ezan-Hazan ve Haç'ın bir arada yaşadığı barış kenti, geçen yıl Unesco Yaratıcı Şehirler Ağına dahil edilerek dünyanın önde gelen gastronomi kentleri arasında da yerini aldı...

Antakya ve çevresi tarih boyunca çok farklı dinsel ve etnik gruplara ev sahipliği yapmış. Türk, Arap, Keldani, Ermeni, Ortodoks, Batı Avrupa kültürlerinin izleri birbirine karışırken, son derece zengin bir mutfak sentezi ortaya çıkmış. Sahip olduğu diğer kültürel değerler yanında zengin ve özgün mutfağını da korumayı başaran Hatay, kısa adı UNESCO olan "Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu" tarafından, 2017 yılında, yaratıcı şehirler ağına kabul edildi ve 'Dünyanın 26. Gastronomi Şehri" olarak ilan edildi. Bu nedenle "LEZZET" gezimizin hedeflerinden biri ve ayrılmaz bir parçası olacak. Kabak yoğurtlama, Domatesli biber, Ekşileme, Humus (tereyağlı), Cercerun, Bezirgani, Cevizli havan köftesi, Kısır, Abuğannuç, Tarator gibi mezeler, Sakız Murçu, Tuzlu Yoğutlu Pazı Sapı, Kumbursiye, Arap kebabı, Ekmek Aşı, Belen tavası, Şişbörek, Kabak Borani, Aşür Dövme, Ekşi Aşı, Ispanaklı veya Biber Katıklı Ekmek Ftayer, Bıstırma, Baklalı Bulgur Pilavı, Lahme La Varka Kağıt Kebabı, Şam Oruğu, Sac Oruğu, Sembusek, Şeyhil Mıhşe, Kaytaz Böreği, Mahluta Mercimek Çorbası, Maklube, Fellah Köfte, Öcce Mucver gibi ana yemekler ve Kaygana Feyşat, Haytalı, Kül tatlısı, Müşelşili, Zembil tatlısı, Cevizli hurmalı kerebiç mamul maha, Ak Kabak Tatlısı, Şam Tatlısı, Züngül (Müşebbek), Taş kadayıf ve ille de Künefe gibi tatlılar, bu gezimizde damağımızı şenlendirecek ve bize Antakya'yı anlatacaklar... Tabii ki sadece yiyip içmeyeceğiz. Aynı zamanda gezeceğiz de…

TUR PROGRAMI

1.Gün / 09 Mart 2018, Cuma: İZMİR / ADANA - PAYAS - İSKENDERUN - ANTAKYA
Sabah erkenden İzmir Adnan Menderes Hava Alanında buluşuyoruz. SunExpres Hava Yollarına bağlı uçak ile sabah 07.15 'de Adana'ya uçuyoruz. Saat 08.40'da Adana'da olmayı planlıyoruz. Kısa bir mola sonrasında İskenderun'a hareket ediyoruz. Yol boyunca "doğunun kraliçesi" Antakyaʼnın tarihi ve kültürleri (tabii ki dinler tarihi) üzerine sohbet ediyor, tarihin akışını değiştiren İssos savaşının nerede yapılmış olabileceğini tartışıyoruz. İlk durağımız Mimar Sinanʼın önemli eserlerinden olan ve Hicaz yolunda bir "Menzil Hanı" karakteri taşıyan Payasʼdaki Sokollu Mehmet Paşa külliyesi olacak.


İskenderunʼdaki öğle yemeğimiz sonrasında Belen üzerinden Antakyaʼya ulaşıyoruz. Mozaikleri ve Amik Ovası höyüklerinden gelen Hitit-Geç Hitit eserleriyle dünyanın sayılı müzeleri arasında yer alan ve yakın tarihte yeni bir bina ile modern düzenlemeye kavuşan Arkeoloji Müzesini geziyoruz. Onbinlerce arkeolojik eser ve yeniden dile gelen mozaikler arasında tarihe baş döndürücü bir yolculuk yapıyoruz. Antakya Mozaik Müzesi (Hatay Arkeoloji Müzesi) Tunus'taki Bardo Müzesi'nden sonra dünyanın en büyük ikinci mozaik müzesidir.

Akşamüstü şehri görmek istiyoruz. Akşam yemeğimiz özel Antakya lezzetleri ile olacak. Konaklamamız Harbiye'de, Grand Boğaziçi Otel'de (4*) :

2.Gün / 10 Mart 2018, Cumartesi: AZİZ SİMEON MANASTIRI - TİTUS TÜNELİ
Otelde sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra günümüzü Antakyaʼnın güneyine ayırdık. Şelalesi, efsanelere konu olan Defne koruluğu ve müzede gördüğümüz mozaiklerin bulunduğu antik yerleşimi ile Harbiye ilk durağımız olacak. Samandağ yolu üzerindeki "stylit / sütuncu" aziz Simeonʼa adanmış manastırı da gezeceğiz. Hristiyan münzevi yaşamı üzerine sohbet ederken, Amik Ovasıʼna ve Doğu Akdeniz sahil şeridine hâkim panoramanın tadını çıkaracağız.

Samandağʼda aslında bir mezarlık alanı olan Beşikli Mağara ve şehrin limanını alüvyondan korumak için Roma imparatorları Vespasianus ile Titus tarafından yaptırılmış, bir mühendislik harikası olan 1380 m.lik Titus Tüneli gezeceğimiz yerler arasında olacak. Öğle yemeği için mola verdikten sonra Türkiyeʼnin tek Ermeni köyü olan Vakıflıʼyı ve Musa ile Hızır peygamberlerin buluşma yeri olduğu düşünülen Hıdırbey köyü Musa Çınarını gezmeyi planlıyoruz. Belki biraz biberli ekmek de atıştırırız. Konaklama ve akşam yemeği için Antakyaʼya dönüyoruz.

3.Gün / 11 Mart 2018, Pazar : AZİZ PİERRE MAĞARASI - KİLİSELER - CAMİLER - UZUN ÇARŞI
Son günümüzü Antakya içine ayırdık. Tıpkı Kudüs gibi, bütün dinler için kutsal kabul edilen bu kente EZAN-HAZAN ve ÇAN adının verilmesini sağlayan yapıları göreceğiz. Hristiyanlığın en eski kilisesi olan Aziz Pierre mağara-kilisesi, Aziz Paulos Ortodoks katedrali, Aziz Paulos ve Petrusʼa adanmış Katolik ve Protestan Metodist kiliseleri, Habib-i Neccar Camii, Ulu Cami, cehennem kayıkçısı Kharon kabartması, Antakya Sinagog'u (izin alabilirsek ) ve şehrin sokaklarında yerel mimari örneklerini içeren evler görmek istediğimiz yerler arasında.

Hiç kuşku yok ki, zahter, baharatlar, damak çatlatan peynir çeşitleri, nar ekşisi ve defne sabunu gibi yöresel ürünleri almak isteyebileceğimiz, kadayıf imalatını görebileceğimiz ünlü Uzun Çarşı da vakit geçireceğimiz yerler arasında olacak. Geç öğleden sonra Antakya'dan ayrılarak, saat 20.15 uçağıyla yine Adana'dan İzmir'e uçacağız...

TUR FİYATI VADE FARKSIZ  6 TAKSİT İMKANI  ( Karta göre ) 
İki kişilik odada kişi başı                          730,-TL + uçak bileti
Tek kişi konaklama (Single) 800,-TL + uçak bileti
0-6 Yaş çocuk fiyatı                       350,-TL + uçak bileti
7-12 Yaş çocuk fiyatı                       550,-TL + uçak bileti
*Çocuk indirimleri iki büyük yanında geçerlidir.

GRUP UÇAK BİLETİ: 190,- TL
Grup biletleri tükendiğinde talep olursa güncel fiyattan münferit alım yapılabilir. 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
* 4 Yıldızlı Harbiye'de Grand Boğaziçi Otel'de 2 gece konaklama ve oteldeki sabah kahvaltıları
* 2 Akşam yemeği (Antakya lezzetlerini tadacağımız özel mekanlarda)
* ADANA'dan başlayıp biten, katılımcı sayısına göre ayarlanacak olan araçla ulaşımlar
* Rehberlik ve Danışmanlık
* Seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
* İzmir / Adana / İzmir uçak biletleri
* Öğle yemekleri
* Tüm yemeklerdeki içecekler
* İlk gün yoldaki sabah kahvaltısı
* Müze ve ören yeri giriş ücretleri
* Kişisel harcamalar…

NOTLAR :
* Turlarımız tek araçla sınırlı olup araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir.
* Rezervasyon tur ödemesi yapılınca kesinleşir
* Araçta koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilir.
* Akşam yemekleri Antakya lezzetleri için özel mekanlar seçilerek organize edilecektir. Restoranlarda alınacak olan bu yemekler fiyata dahildir.
* Öğle yemekleri için seçilecek yerler zorunlu olarak turların akışına göre yapılacaktır.
* Uçak biletleri alınmıştır. Gurup biletleri tükendiğinde talep olursa güncel fiyattan münferit alım yapılabilir.
* Turumuza hava durumuna göre giysiler ve rahatça yürüyebileceğiniz ayakkabılar getirmenizi önemle tavsiye ederiz.
* Müze ve ören yeri girişleri için bir yıl geçerli olan müzekart almanızı öneririz.
* Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır. Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
* Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında veya akışında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI
* Tur çıkış tarihine 1 ay süre kalıncaya kadar yapılan iptallerde geri ödeme yapılır.
* Daha az sürelerde tur ücretinin iade edilmesi yerinize katılımcı bulunmasına bağlıdır.
* Herhangi bir nedenle daha sonra veya tur sabahı yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde ücret iadesi söz konusu olmayıp sigorta kuralları geçerlidir.
* Acentamız elde olmayan nedenlerle turu iptal etmek zorunda kalırsa ödemeler iade edilir.

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • Mardin Turu / Aylin Coşkun albümü


  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • Pergamon


  • MOGOLISTAN


  • Beyazsu Şelalesinden Gorgit ve Macahel'e


  • Samos Turu - İbrahim FidanoğluTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI