EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
REZERVASYON

   TEL: 0232 464 07 18 - 463 60 43 E-posta: ebrulitur@ebruliturizm.com.tr

ERMENİSTAN-GÜRCİSTAN

02 - 07 Kasım 2018

Görkemli bir coğrafyada binlerce yıllık kültürel miras...

VİETNAM - LAOS - KAMBOCYA

08 Şubat - 19 Şubat (+1) 2019

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA...


DUYURU VE ANILAR...

 
Facebook

ANTAKYA KÜLTÜR TURU

09-11 Kasım 2018, Cuma - Pazar


Fiyatı:  İki kişilik odada kişi başı: 915 -TL + Uçak bileti  (Grup bileti: 175,- TL) 


Ezan - Hazan ve Çan!

Antakya ve çevresi tarih boyunca çok farklı dinsel ve etnik gruplara ev sahipliği yapmış; Türk, Arap, Keldani, Ermeni, Ortodoks, Batı Avrupa kültürlerinin izleri birbirine karışırken, son derece zengin bir mutfak sentezi ortaya çıkmıştır. Sahip olduğu diğer kültürel değerler yanında zengin ve özgün mutfağını da korumayı başaran Hatay, kısa adı UNESCO olan "Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu" tarafından, 2017 yılında, yaratıcı şehirler ağına kabul edildi ve 'Dünyanın 26. Gastronomi Şehri" olarak ilan edildi.

TUR PROGRAMI

09 Kasım 2018, Cuma: İZMİR- ADANA - PAYAS - İSKENDERUN - ANTAKYA
Sabah erkenden İzmir Adnan Menderes Hava Alanında buluşuyoruz. SunExpres Hava Yollarına bağlı uçak ile sabah 07.45 'de Adana'ya uçuyoruz. Saat 08.40'da Adana'da olmayı planlıyoruz. Kısa bir mola sonrasında İskenderun'a hareket ediyoruz. Yol boyunca "doğunun kraliçesi" Antakyaʼnın tarihi, dinler tarihi ve kültürleri üzerine sohbet ediyor, tarihin akışını değiştiren İssos savaşının nerede yapılmış olabileceğini tartışıyoruz. İlk durağımız Mimar Sinanʼın önemli eserlerinden olan ve Hicaz yolunda bir "Menzil Hanı" karakteri taşıyan Payasʼdaki Sokollu Mehmet Paşa külliyesi olacak.


Öğle yemeği sonrasında Belen üzerinden Antakyaʼya ulaşıyoruz. Mozaikleri ve Amik Ovası höyüklerinden gelen Hitit-Geç Hitit eserleriyle dünyanın sayılı müzeleri arasında yer alan ve yakın tarihte yeni bir bina ile modern düzenlemeye kavuşan Arkeoloji Müzesini geziyoruz. Onbinlerce arkeolojik eser ve yeniden dile gelen mozaikler arasında tarihe baş döndürücü bir yolculuk yapıyoruz. Antakya Mozaik Müzesi (Hatay Arkeoloji Müzesi) Tunus'taki Bardo Müzesi'nden sonra dünyanın en büyük ikinci mozaik müzesidir.

Akşamüstü şehri gezmek istiyoruz. Akşam yemeğimiz özel Antakya lezzetleri ile olacak. 

10 Kasım 2018, Cumartesi : AZİZ PİERRE MAĞARASI - KİLİSELER - CAMİLER - UZUN ÇARŞI
Otelde yapacağımız sabah kahvaltısından sonra programımıza başlıyoruz. Bugünü Antakya içine ayırdık. Tıpkı Kudüs gibi, bütün dinler için kutsal kabul edilen bu kente EZAN-HAZAN ve ÇAN adının verilmesini sağlayan yapıları göreceğiz. Hristiyanlığın en eski kilisesi olan Aziz Pierre mağara-kilisesi, Aziz Paulos Ortodoks katedrali, Aziz Paulos ve Petrusʼa adanmış Katolik ve Protestan Metodist kiliseleri, Habib-i Neccar Camii, Ulu Cami, cehennem kayıkçısı Kharon Kabartması, Antakya Sinagog'u (izin alabilirsek ) gezmek istediğimiz yerler arasında. Antakya sokaklarında dolaşarak yerel mimari örneklerine de bakmak istiyoruz.Hiç kuşku yok ki, zahter, baharatlar, damak çatlatan peynir çeşitleri, nar ekşisi ve defne sabunu gibi yöresel ürünleri almak isteyebileceğimiz, kadayıf imalatını görebileceğimiz ünlü Uzun Çarşı da vakit geçireceğimiz yerler arasında olacak. 

11 Kasım 2018, Pazar : AZİZ SİMEON MANASTIRI - TİTUS TÜNELİ
Kahvaltı sonrası günümüzü Antakyaʼnın güneyine ayırdık. Şelalesi, efsanelere konu olan Defne koruluğu ve müzede gördüğümüz mozaiklerin bulunduğu antik yerleşimi ile Harbiye ilk durağımız olacak. Samandağ yolu üzerindeki "stylit / sütuncu" aziz Simeonʼa adanmış manastırı da gezeceğiz. Hristiyan münzevi yaşamı üzerine sohbet ederken, Amik Ovasıʼna ve Doğu Akdeniz sahil şeridine hâkim panoramanın tadını çıkaracağız. Samandağʼda aslında bir mezarlık alanı olan Beşikli Mağara ve şehrin limanını alüvyondan korumak için Roma imparatorları Vespasianus ile Titus tarafından yaptırılmış, bir mühendislik harikası olan 1380 m.lik Titus Tüneli gezeceğimiz yerler arasında olacak. Öğle yemeği için mola verdikten sonra Türkiyeʼnin tek Ermeni köyü olan Vakıflıʼyı ve Musa ile Hızır peygamberlerin buluşma yeri olduğu düşünülen Hıdırbey köyü Musa Çınarını gezmeyi planlıyoruz. Belki biraz biberli ekmek de atıştırırız.

Antakya turumuz böylece sona eriyor. Öğleden sonra Adana'ya hareket ediyoruz. Saat 23.15 uçağıyla Adana'dan İzmir'e uçuyoruz.

TUR FİYATI VADE FARKSIZ  6 TAKSİT İMKANI  (Sorunuz: Karta göre ) 
İki kişilik odada kişi başı                          915 -TL + Uçak bileti  (175,- TL) 
Tek kişi konaklama (Single) 1050,-TL + Uçak bileti  (175,- TL) 

GRUP UÇAK BİLETİ: 175,- TL
13 Adet Grup uçak biletleri satın alınmıştır. Grup biletleri tükendiğinde talep olursa güncel fiyattan münferit alım yapılabilir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
* Anemon Otel'de 2 gece konaklama ve oteldeki sabah kahvaltıları
* 2 Akşam yemeği (Antakya lezzetlerini tadacağımız özel mekanlarda)
* Adana'dan başlayıp, Adana'da biten, katılımcı sayısına göre ayarlanacak olan tur aracı
* Rehberlik ve Danışmanlık
* Seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
* İzmir / Adana / İzmir uçak biletleri
* İlk gün yoldaki sabah kahvaltısı
* Öğle yemekleri
* Tüm yemeklerdeki içecekler
* Müze ve ören yeri giriş ücretleri
* Kişisel harcamalar…

NOTLAR :
* Turlarımız tek araçla sınırlı olup araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir.
* 16 Kişilik araçlarda koltuk numarası verilmez.
* 27 kişilik ve daha büyük araçlarda koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilmektedir.
* Akşam yemekleri Antakya lezzetleri için özel mekanlar seçilerek organize edilecektir. Restoranlarda alınacak olan bu yemekler fiyata dahildir.
* Öğle yemekleri için seçilecek yerler zorunlu olarak tur akışına göre yapılacaktır.
* Hava durumuna uygun giysiler ve rahat yürüyebileceğiniz ayakkabılar getirmenizi önemle tavsiye ederiz.
* Müze ve ören yeri girişleri için bir yıl geçerli olan müzekart almanızı öneririz.
* Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır. Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
* Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında veya akışında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI
* Tur çıkış tarihine 1 ay süre kalıncaya kadar yapılan iptallerde geri ödeme yapılır.
* Daha kısa sürelerde tur ücretinin iade edilmesi yerinize katılımcı bulunmasına bağlıdır.
* Herhangi bir nedenle daha sonra veya tur sabahı yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde ücret iadesi söz konusu olmayıp sigorta kuralları geçerlidir.
* Acentemiz elde olmayan nedenlerle turu iptal etmek zorunda kalırsa ödemeler iade edilir.
 

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • 3. Yılında Şükrü Tül'ü Anma Etkinlikleri - 2018


  • İzmir Kiliseleri -2018


  • Zeytin'in İzinde Urla Köyleri-2018


  • Mardin Turu / Aylin Coşkun albümü


  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • Pergamon- 2017TÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI