EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

MEİS ADASI / KAŞ - KEKOVA - SİMENA

 Masmavi bir yaz düşü!

TUR TARİHLERİ:
20 ve 27 Eylül çıkışlı turlar... 

İZLANDA VE OSLO

24 -29 Eylül 2019, 5 Gece - 6 Gün
 
Ateş ile Buzun dans ettiği coğrafyalarda, 7 kişilik VIP bir program!

02-07 Ekim 2019'da tekrar gidiyoruz! 
 

ALSACE TURU

04 - 08 Ekim 2019, 4 Gece - 5 Gün

ROMANTİK YOL, ŞARAP YOLU...

BEYRUT/LÜBNAN

26 - 29 Ekim 2019, 3 Gece - 4 Gün

İZMİR/İZMİR DİREKT UÇUŞ

E N D Ü L Ü S

 26 - 31 Ekim 2019

 
BUDAPEŞTE-PRAG-VİYANA

09 -15 Kasım 2019, 6 Gece - 7 Gün 
 

Orta Avrupa Başkentleri 

GELENEKSEL HİNT DÜĞÜNÜ

11 - 19 Kasım 2019 / 8 Gece & 9 Gün

DELHI - JAIPUR - AGRA
 
 
LARA ILICA BUTİK OTEL - ÇEŞME

Huzur ve Zerafetin Çeşme'deki Adresi...

Denize ve Çeşme'deki her türlü aktiviteye yakın ama gürültü ve kalabalıktan uzak...
www.larailicabutikhotel.com
Tel: (535) 793 15 89


Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

ALSACE BÖLGESİ

04 - 08 Ekim 2019, 4 Gece - 5 Gün


Fiyatı: İki kişilik odada kişi başı: 990,- Euro + Uçak bileti     


Romantik Yol, Şarap Yolu...

Bir masal diyarı...

Direkt Uçuşlar:
SunExpres ile İzmir / Basel gidiş Corendon Hava yolları ile Stutgart / İzmir dönüş

BU TARİHLERDE STUTGART'DA BİRA FESTİVALİ OLACAKTIR!


TUR PROGRAMI 

04 Ekim 2019, Cuma: İZMİR - BASEL - EGUİSHEİM- COLMAR:
abah erkenden İzmir Adnan Menderes Hava Limanı Dış Hatlar Terminalinde buluşuyoruz. Saat 07.15'de, Sun Express Hava Yolları'nın XQ912 sefer sayılı uçuşu ile direkt olarak İsviçre'nin Basel Kentine uçuyoruz. Üç ülkenin sınırlarının kesiştiği bir noktada yer alan Basel'de pasaport -vize kontrolleri sonrasında aracımızla buluşarak İsviçre'nin sakin, huzurlu ve aynı zamanda 3. büyük kenti olan bu yemyeşil kenti gezmeye başlıyoruz. Ren nehrinin ikiye böldüğü Basel, aynı zamanda önemli bir liman kenti. Sayısız müze, sanat galerisi ve tiyatroya ev sahipliği yapıyor. Nehrin bir tarafında tarihi dokusuyla Gross Basel diğer tarafında ise modern yüzüyle Klein Basel uzanıyor. Ulusal miras olarak kabul edilen Münster Katedrali, İsviçre'nin en güzel kapısı sayılan Spalen Kapısı, Tinguely Çeşmesi, Gross Basel sokakları, Katedral ile Rathaus'u görüyor ve Ren nehri kıyısında keyifli bir yürüyüş sonrasında öğle yemeği için mola veriyoruz. Şehir turumuzu tamamlayınca Basel'den ayrılarak Fransa'ya geçiyoruz.


Alsace Bölgesi Şarap Yolu'nun ilk köylerinden sayılan Eguisheim'e gidiyoruz. Ünlü çeşmeleri, daracık sokakları ve ilginç evleri ile kendimizi tam bir Ortaçağ atmosferi içinde buluyoruz. Eguisheim'in çiçekleri de dillere destan... "Le Pigeonnier" adı verilen köşe evinin önünde fotoğraf çekmek bir gelenek halini almış. Biz de bu adeti bozmuyor ve toplu bir fotoğraf çekiyoruz. Eguisheim gezimizi tamamladıktan sonra 8km.lik bir yolculukla Colmar'a gidiyoruz.  Colmar'a varışımızda mini trenle Türkçe rehberli bir şehir turu yapıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Colmar'daki otelimizde. Akşam yemeğimizi bugün otelde yiyerek biraz dinlenmek istiyoruz.

05 Ekim 2019, Cumartesi: COLMAR
Sabah kahvaltısından sonra Alsace bölgesinin en güzel şehirlerinden, vakti zamanında kralların sayfiye kenti olan olan Colmar'da şehir turuna çıkıyoruz. "Şarap Yolu"nun başkenti Colmar bir masal diyarı, bir film seti gibi. 13 ve 14. yüzyıllardan kalan rengârenk şirin evler, daracık sokaklar içinde geziyoruz. Küçücük dükkânları, çiçeklerle süslü balkonları fotoğraflamaya doyamıyoruz. Küçük Venedik anlamına gelen "Petite Venise" bölgesinde serbest zaman veriyoruz. Arzu ederseniz kayıklarla bir tur yapabilirsiniz. Aziz Martin Kilisesi, Bertholdi Müzesi, Kapalı Çarşı, Eski Gümrük Meydanı ve Binası, Maison des Tetes (ilginç yüzlerle bezeli bir tarihi bina) ile Maison Pfister'i (ahşap ev) gördükten sonra serbest zaman diyoruz. Renkli dükkânlar ve tezgâhlar, yerel yiyecek ve içecek ürünleri kentin cazibesini daha da arttırıyor. Muhtemelen bakmak isteyeceğiniz pek çok şey olacak ancak Tarte Flambee'nin ve Münster Peyniri'nin tadına bakmayı unutmayın. Bizden söylemesi... Bu akşam konaklama yine Colmar'da. Akşam yemeğimiz serbest.

06 Ekim 2019, Pazar: RİBEAUVİLLE- KOENİGSBOURG ŞATOSU- SELESTAT- STRASBURG
Sabah kahvaltısından sonra bağ yolunun rotasında bir güne başlıyoruz. Şarap yolu üzerindeki köylerden geçerek ilerliyoruz. Yol boyunca bize Ortaçağ ve Rönesans kentleri eşlik ediyor. Yemyeşil bağlar içindeki Kaysersberg'de bir kahve ve tatlı molası düşünebiliriz. Daracık sokakları, surları ile Riquewihr, leyleklerin simge olduğu şirin Hunawihr'i görüyoruz. Fransa'nın en eski şarap imalathanesinin bulunduğu Ribeauville köyü de ziyaretçilerini bekliyor; 13. yüzyıldan kalma Tour des Bouchers Kasap Kulesi (Maison des Ménétriers) Rönesans Çeşmesi, köyden bakıldığında görülebilen 3 ayrı kaleyi (Saint Ulrich, Girsberg ve Haut-Ribeaupierre) ve üstündeki leylek yuvalarını fotoğraflama fırsatını buluyoruz.

Bu güzergahın doruk noktası ise, Fransa'da en çok ziyaret edilen üçüncü mekan olan Haut-Koenigsbourg Şatosu! 12. Yüzyıldan beri ayakta olan bu şatoya sadece yerel içecek tadımları için bile gelmeye değer. Yola devamla Selestat ve Obernai'den geçiyor ve Strasburg'a ulaşıyoruz. Konaklama Strasburg'da. Akşam yemeği serbest.

 
07 Ekim 2019, Pazartesi: STRASBURG 
Sabah kahvaltısından sonra Strasburg'u gezmeye başlıyoruz. Avrupa Birliği'nin Brüksel'den sonraki ikinci önemli şehrindeyiz. Tarihi ve kültürel olarak oldukça zengin; Gutenberg'in Rouget de Lisle'in, Hollandalı filozof Erasmus ve Alman yazar Goethe'nin kenti. Strasbourg'un tarihi şehir merkezi, Unesco Dünya Mirası Listesindeki "Grande Ile" bölgesinde. Şehir turunda göreceğimiz Notre Dame Katedrali ve diğer yerlerin çoğu nehirle çevrili bir ada içinde. Bu adanın güneybatısında ise Strasbourg'un en güzel ve ilginç semti olan Küçük Fransa (La Petite France) bulunur. Burası nehirlerin birleştiği, düzenlendiği, Rönesans döneminden kalma tarihi evler ve müzelerle dolu bir bölge...

Petite France'dan (Küçük Fransa) tekneye binerek Ren Nehri'nin bir kolu olan İll Nehri'nde keyiflli bir tekne turu yapıyoruz. Güzel Sanatlar ve Arkeoloji müzelerini barındıran Rohan Sarayı, Avrupa Parlamentosu, üstü kapalı köprü, Derici semti, görkemli yapılar, 1870 -1918 yılları arasında inşa edilen Alman semti, Avrupa Konseyi ve İnsan Hakları Mahkemesi'nin modern binaları, Place du Marche ve Place de la Grande Boucherie meydanları bugün göreceğimiz yerler arasında. Musée Alsacien ise Alsace yaşamı hakkında bilmek isteyebileceğimiz herşeye cevap veren bir müze. Konaklama Strasburg'da aynı otelde.08 Ekim 2019, Salı: STUTTGART

Bugün turumuzun son günü… Sabah kahvaltısından sonra bavullarımızı alarak Stuttgarta hareket ediyoruz. Kent merkezinde kısa bir şehir turu yapıyoruz. Almanya'nın güneyinde ve altıncı büyük şehri olan Stutgart'ın etrafı ormanlarla çevrili. Ortasından Neckar nehri geçiyor. Avrupa'nın ikinci büyük borsasına ev sahipliği yapıyor. Hem bir sanayi ve ticaret şehri, hem kaplıcaları ve üzüm bağları ile ünlü. Ayrıca tiyatro -opera ve bale gösterimleri ile müzeleri Avrupa'nın en iyileri arasında sayılıyor.18.yüzyılda Dük Carl Eugen von Wuertenberg Ailesi için inşa edilen barok saray, eski kale, Wuerttemberg Devlet Müzesi, Çocuk Müzesi ve halen ibadete açık bir Kilise görülebilecek yerler arasında. Mercedes-Benz Müzesi'ne biraz zaman ayırmak istiyoruz. Mimarisi kadar araba tarihi ile insanlık tarihinin anlatıldığı müze hayli ilginç.


Müze gezimizi tamamladıktan sonra Havaalanına gidiyoruz. Corendon Hava Yolları'nın sefer uçağı ile saat 19.10'da (direkt- aktarmasız) İzmir 'e uçuyoruz. Son derece keyifli bir turumuz daha böylece sona eriyor...
 

OTELLER :
Colmar (2 gece): Hotel - Les Maraichers
Strasbourg (2 gece): Novotel Strasbourg Centre Les Halles

TUR FİYATI :
İki kişilik odada kişi başı: 990,- Euro + Uçak bileti
Tek kişilik oda fiyat farkı: 225,- Euro


 Grup uçak bileti müracaat sayısı 10 kişi olduğunda alınmaktadır.
 Haziran sonu itibarıyla grup biletleri: 200,- € civarındadır.
 Grup biletlerinin bitiminden sonra yeni katılımcılar için güncel fiyatlardan bilet alınır.

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER :
 Programda belirtilen otellerde 4 gece konaklama
 Otelde alınan sabah kahvaltıları
 Colmar'daki otelde bir akşam yemeği
 Programda yer alan şehirlerdeki şehir vergileri
 Basel'den - Stuttgart'a tur boyunca ulaşım
 Colmar'da trenle şehir turu,
 Strasburg'da 1 tekne turu
 Programdaki 1 şatonun giriş ücreti
 Stuttgart'da Mercedes - Benz Müzesi giriş ücreti
 Türkçe Rehberlik
 Seyahat Sağlık Sigortası

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR
 İzmir / Basel- Stuttgart / İzmir Uçak Biletleri + vergileri
 Öğle ve akşam yemekleri ile tüm yemeklerdeki içecekler
 Belirtilenler dışında girmek istediğiniz müze olursa giriş ücretleri
 Programda belirtilmeyen katedral'lere giriş ücretleri (genellikle ücretsiz)
 Belirtilen dışındaki olası tekne, tren ya da kanal turu
 Otellerde kişisel harcamalar (telefon, giysi temizletme, minibar vs.)
 Yurt dışı çıkış harcı (50,- TL)

ÖDEME ve İPTAL KOŞULLARI :
 Yurt dışı turlarımızda ödemelerin Euro olarak yapılmasını tercih ediyoruz.
 TL ödemelerde tutar, o günkü Merkez Bankası Efektif Satış kuru üzerinden hesaplanır.
 Tur tarihinden 40 gün öncesine kadar yapılan iptallerde ücret geri ödenir. Daha sonraki tarihlerde yapılan iptallerde ücretin iadesi, ancak yerinize katılımcı bulunmasına bağlıdır. Bulunamaması durumunda sigorta ve sözleşme koşulları geçerlidir.

NOTLAR :
*Grup biletlerinin bitiminden sonra yeni katılımcılar için güncel fiyatlardan bilet alınır.
* Katılımcı sayısı en fazla 30 kişi ile sınırlıdır. Yeni biletlerde fiyat farkı gündeme gelirse katılımcı bilgilendirilir ve kaydı, onayı alındıktan sonra yapılır.
* Bilet kesildikten sonra kesinlikle isim değişikliği yapılamaz.
* Ön rezervasyonlar opsiyonlu olarak 7 (yedi) işgünü tutulur. Kesin kayıt için (belirlenen tarihte) ödeme yapılması gereklidir.
* Bu seyahate katılacak olan her yolcunun pasaport temdit süresinin tur tarihinden sonra en az 6 ay olması gerekmektedir.
* Kayıt esnasında pasaportun aslı ya da fotokopisini lütfen yanınızda bulundurunuz.
* Bu program için Schengen vizesi gereklidir. Schengen vizeleri hangi ülkeden alındı ise ilk o ülkeye giriş zorunludur.
* Şirketimiz vize alımında yardımcı olur. Ancak sadece aracı konumunda olduğundan vize garantisi veremez. Bu durumda konsolosluk veya elçiliğin vermediği vizelerden acentemiz sorumlu tutulamaz.
* İsviçre Konsolosluğu ilk kez vize başvurularında şahsen müracaat edilmesini istemektedir. Bu tur için Fransa vizesi alınmaktadır.
* Pasaport ve vizeden kaynaklanabilecek sorunlardan acentamız sorumlu tutulamaz. Seyahat başladıktan sonra Gümrük ve pasaport sorunu olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde ücret iadesi yapılamaz.
* Bu programdaki otellerde 3 kişilik konaklama mümkün değildir.
* İki kişilik odada kişi başı ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin "tek kişilik oda" ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Acentamız oda arkadaşı bulmak için garanti veremez.
* Şehir turları panoramik gezilerdir. Panoramik gezilerde yapılar dışarıdan görülecektir.
* Panoramik turlar herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez.
* Tur başlangıç tarihinden 3 gün önce lütfen, buluşma yeri ve saatini şirketimizden teyid ediniz
* Uçakta yolcu başına serbest bagaj hakkı sınırı 20 kg'dir. Her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır ve bu bagajın ağırlığı 6 kg. sınırını geçmemelidir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden acentemiz ve tur rehberi kesinlikle sorumlu olmayacaktır.
* İsviçre'nin para birimi İsviçre frangı'dır. Bu parayı seyahata çıkmadan önce bankalardan ve döviz bürolarından temin edemediğiniz takdirde yanınıza Euro almanızı ve bunu İsviçre'deki döviz büroları ya da bankalarda değiştirmenizi tavsiye ederiz. İsviçre'deki işyerlerinin (restoran, bar, küçük mağazalar vb.) bazıları kredi kartı ile ödeme kabul etmemektedir.
* Fransa ve Almanya'da kullanılan para birimi Euro'dur.
* Programda belirtilen uçuş saatleri SunExpress ve Corendon Havayolları'ndan alınmıştır. Uçak saatlerinde olabilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, teknik aksaklıklardan dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanabilecek aksaklık ve sorunlardan acentamız sorumlu olmayacaktır..
* Force Major koşulları olan iç savaş, çatışma, olağanüstü hal, grev, sıkıyönetim, uçak şirketlerinin iptali gibi beklenmedik nedenlerden gezi programının etkilenmesi durumunda acentemiz bundan sorumlu tutulamaz.
 

Acentemiz zorunlu durumlarda programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

 


FOTOĞRAF GALERİSİ

Albümü görüntülemek için tıklayınız.


KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI