EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA

Yerelden, Evrensele
Kültür, Sanat ve Arkeoloji...

>> Anı Sayfası
>> Facebook Sayfası

MOĞOLİSTAN TURU ÖNCESİ TOPLANTI VE SEMİNERKonuşmacı: Tarihçi, Yrd. Doç. Dr. Kemal Ramazan HAYKIRAN (Adnan Menderes Üniversitesi, Ortaçağ Tarihi Ana Bilim Dalı Başkanı)
Tarih:
10 Ağustos 2017, Perşembe
Saat:
19.00
Yer:
Konak Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi, Alsancak


İSVİÇRE, ALP KÖYLERİ, GÖLLER...

01- 08 Eylül 2017

İONİA ADALARI

16-22 Eylül 2017

DOLİNA BUTİK OTEL - ÇEŞME

Ege'nin mavi pırıltısında, yeşilin gölgesinde, özenli, seçkin bir tatil arayanlara...

LARA ILICA BUTİK OTEL - ÇEŞME

Zerafetin Çeşme'deki adresi...

NORVEÇ FİYORDLARI

30 Ağustos-04 Eylül 2017

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

ALSACE

11-15 Ekim 2017, Çarşamba - Pazar


Fiyatı:  İki kişilik odada kişi başı: 950 ,- Euro       


SunExpres ile İzmir / İzmir Direkt uçuş

Bir masal diyarı

BASEL - COLMAR (2) - STRASBURG (1) - STUTGART (1) - TÜBİNGEN

ALSACE BÖLGESİ / ROMANTİK YOL / ŞARAP YOLU / KARAORMANLAR

TUR PROGRAMI 

 11 Ekim 2017, Çarşamba: İZMİR / BASEL - EGUİSHEİM:
Sabah saat 07.00'de İzmir Adnan Menderes Hava Limanı Dış Hatlar Terminalinden, Sun Express Hava Yolları'nın XQ912 sefer sayılı uçuşu ile direkt olarak İsviçre'nin Basel Kentine uçuyoruz. Üç ülkenin sınırlarının kesiştiği bir noktada yer alan Basel'de pasaport -vize kontrolleri sonrasında aracımızla buluşarak İsviçre'nin sakin, huzurlu ve aynı zamanda 3. büyük kenti olan bu yemyeşil kenti gezmeye başlıyoruz. Ren nehrinin ikiye böldüğü Basel, aynı zamanda önemli bir liman kenti. Sayısız müze, sanat galerisi ve tiyatroya ev sahipliği yapıyor. Nehrin bir tarafında tarihi dokusuyla Gross Basel diğer tarafında ise modern yüzüyle Klein Basel uzanıyor. Ulusal miras olarak kabul edilen Münster Katedrali, İsviçre'nin en güzel kapısı sayılan Spalen Kapısı, Tinguely Çeşmesi, Gross Basel sokakları, Katedral ile Rathaus'u görüyor ve Ren nehri kıyısında keyifli bir yürüyüş sonrasında öğle yemeği için mola veriyoruz. Şehir turumuzu tamamlayınca Basel'den ayrılarak Fransa'ya geçiyoruz.


Alsace Bölgesi Şarap Yolu'nun ilk köylerinden sayılan Eguisheim'e gidiyoruz. Ünlü çeşmeleri, daracık sokakları ve ilginç evleri ile kendimizi tam bir Ortaçağ atmosferi içinde buluyoruz. Eguisheim'in çiçekleri de dillere destan... "Le Pigeonnier" adı verilen köşe evinin önünde fotoğraf çekmek bir gelenek halini almış. Biz de bu adeti bozmuyor ve toplu bir fotoğraf çekiyoruz. Eguisheim gezimizi tamamladıktan sonra 8km.lik bir yolculukla Colmar'a gidiyoruz. Konaklama Colmar'daki otelimizde (İbis Colmar Centre Hotel vb. )

12 Ekim 2017, Perşembe: COLMAR
Sabah kahvaltısından sonra Alsace bölgesinin en güzel şehirlerinden, bir zamanlar kralların sayfiye kenti olan olan Colmar'da şehir turuna çıkıyoruz. "Şarap Yolu"nun başkenti Colmar bir masal diyarı, bir film seti gibi. 13 ve 14. yüzyıllardan kalan rengarenk şirin evler, daracık sokaklar içinde geziyoruz. Küçüçük dükkanları, çiçeklerle süslü balkonları fotoğraflamaya doyamıyoruz. Küçük Venedik anlamına gelen "Petite Venise" bölgesinde bir tekne turu yapıyoruz. Aziz Martin Kilisesi, Bertholdi Müzesi, Kapalı Çarşı, Eski Gümrük Meydanı ve Binası, Maison des Tetes (ilginç yüzlerle bezeli bir tarihi bina) ile Maison Pfister'i (ahşap ev) gördükten sonra serbest zaman diyoruz. Renkli dükkanlar ve tezgahlar, yerel yiyecek ve içecek ürünleri kentin cazibesini daha da arttırıyor. Muhtemelen bakmak isteyeceğiniz pek çok şey olacak ancak Tarte Flambee'nin ve Münster Peyniri'nin tadına bakmayı unutmayın. Bizden söylemesi... Bu akşam konaklama yine Colmar'da.

13 Ekim 2017,Cuma: HOHLANDSBOURG ŞATOSU- RİBEAUVİLLE- KOENİGSBOURG ŞATOSU- SELESTAT
Sabah kahvaltısından sonra bağ yolunun rotasında bir güne başlıyoruz. Doyumsuz manzaralar eşliğinde 15 dakikalık yolculukla, Hohlandsbourg Şatosu'nu görüyoruz. 750 metre yüksekliğe inşa edilmiş etkileyici bir yapı. Şarap yolu üzerindeki köylerden geçerek yola devam ediyoruz. Yol boyunca bize Ortaçağ ve Rönesans kentleri eşlik ediyor. Yemyeşil bağlar içindeki Kaysersberg 'de bir kahve ve tatlı molası düşünebiliriz.

Daracık sokakları, surları ile Riquewihr, leyleklerin simge olduğu şirin Hunawihr'i görüyoruz. Fransa'nın en eski şarap imalathanesinin bulunduğu Ribeauville köyü de ziyaretçilerini bekliyor; 13. yüzyıldan kalma Tour des Bouchers Kasap Kulesi (Maison des Ménétriers) Rönesans Çeşmesi, köyden bakıldığında görülebilen 3 ayrı kaleyi (Saint Ulrich, Girsberg ve Haut-Ribeaupierre) ve üstündeki leylek yuvalarını fotoğraflama fırsatını buluyoruz. Bu güzergahın doruk noktası ise, Fransa'da en çok ziyaret edilen üçüncü mekan olan Haut-Koenigsbourg Şatosu! 12. Yy dan beri ayakta olan bu şatoya sadece yerel içecek tadımları için bile gelmeye değer. Yola devamla Selestat ve Obernai'den geçerek Strasburg'a ulaşıyoruz. Bu akşam Novotel Strasbourg Centre Halles'de (4* ) konaklıyoruz.

 

14 Ekim 2017, Cumartesi: STRASBURG- KARAORMANLAR
Sabah kahvaltısından sonra Strasburg'u gezmeye başlıyoruz. Avrupa Birliği'nin Brüksel'den sonraki ikinci önemli şehrindeyiz. Tarihi ve kültürel olarak oldukça zengin; Gutenberg'in Rouget de Lisle'in, Hollandalı filozof Erasmus ve Alman yazar Goethe'nin kenti. Strasbourg'un tarihi şehir merkezi, Unesco Dünya Mirası Listesindeki "Grande Ile" bölgesinde. Şehir turunda göreceğimiz Notre Dame Katedrali ve diğer yerlerin çoğu nehirle çevrili bir ada içinde. Bu adanın güneybatısında ise Strasbourg'un en güzel ve ilginç semti olan Küçük Fransa (La Petite France) bulunur. Burası nehirlerin birleştiği, düzenlendiği, Rönesans döneminden kalma tarihi evler ve müzelerle dolu bir bölgedir.

Petite France'dan (Küçük Fransa) tekneye binerek Ren Nehri'nin bir kolu olan İll Nehri'nde keyiflli bir tekne turu yapıyoruz. Güzel Sanatlar ve Arkeoloji müzelerini barındıran Rohan Sarayı, Avrupa Parlamentosu, üstü kapalı köprü, Derici semti, görkemli yapılar, 1870 -1918 yılları arasında inşa edilen Alman semti, Avrupa Konseyi ve İnsan Hakları Mahkemesi'nin modern binaları, Place du Marche ve Place de la Grande Boucherie meydanları bugün göreceğimiz yerler arasında. Musée Alsacien ise Alsace yaşamı hakkında bilmek isteyebileceğimiz herşeye cevap veren bir müze.Öğle yemeğinden sonra Strasburg'dan ayrılarak Almanya'ya geçiyoruz. Muhteşem Karaormanlar'dan geçerek keyifli bir yolculuk yapıyoruz. Ne dersiniz, yol üzerinde bir Alman Köyünde Karaorman Pastası bulurmuyuz acaba? Bu akşam konaklamamız Stuttgart'da (Mercure Hotel Stuttgart City Center).

15 Ekim 2017, Pazar: STUTTGART- TÜBİNGEN - İZMİR
Bugün gezimizin son günü. Sabah kahvaltısından sonra panoramik Stuttgart gezimizi yapıyoruz. Almanya'nın güneyinde ve altıncı büyük şehri olan Stutgart'ın etrafı ormanlarla çevrili. Ortasından Neckar nehri geçiyor. Avrupa'nın ikinci büyük borsasına ev sahipliği yapıyor. Hem bir sanayi ve ticaret şehri, hem kaplıcaları ve üzüm bağları ile ünlü. Ayrıca tiyatro -opera ve bale gösterimleri ile müzeleri Avrupa'nın en iyileri arasında sayılıyor. 18.yüzyılda Dük Carl Eugen von Wuertenberg Ailesi için inşa edilen barok saray, eski Kale, Wuerttemberg Devlet Müzesi, Çocuk Müzesi ve halen ibadete açık bir Kilise görülebilecek yerler arasında. Mercedes-Benz Müzesi'ne biraz zaman ayırmak istiyoruz. Mimarisi kadar araba tarihi ile insanlık tarihinin anlatıldığı müze hayli ilginç.

Müze gezimizi tamamlayınca bir başka ortaçağ ve üniversiteler kenti olan Tübingen'e gidiyoruz. Neckar nehri kenarındaki bu güzel kentte; dar sokakları, çiçekli evleri, köprüleri, Belediye Binasını önündeki meydanı, Neptün Çeşmesi'ni ve Nobel ödüllü Alman Yazar Herman Hesse'nin 12 yıl çalıştığı kitapevi'ni görüyoruz. Ammergasse Sokağındaki kanalın arkasındaki çiçekli evlerin fotoğraflarını çekeceğimize kuşku yok.

Akşamüzeri Tübingen'den Stuttgart havaalanına gidiyoruz. Sun Express Hava Yolları'nın XQ963 sefer sayılı uçağı ile saat 21.55 'de direkt İzmir 'e uçuyoruz. Son derece keyifli bir tur daha böylece sona eriyor...

TUR FİYATI :

İki kişilik odada kişi başı: 950,- Euro
Tek kişilik oda: 1.200,- Euro

Dikkat! Otellerde 3 kişi konaklama olanağı yoktur.

TUR FİYATINA DAHİL OLANLAR :
* * İzmir / Basel- Stuttgart / İzmir Sun Express Havayolları Biletleri
* * Havaalanı Vergileri ve hizmet bedeli
* * Programda belirtilen otellerde 4 gece konaklama
* * Belirtilen otellerde sabah kahvaltıları
* * Programda yer alan şehirlerdeki şehir vergileri
* * Basel'den - Stuttgart'a tur boyunca otobüsle ulaşım
* * Programdaki 2 tekne turu
* * Programdaki 2 Şato giriş ücreti
* * Stuttgart'da Mercedes - Benz Müzesi giriş ücreti
* * Rehberlik ve Acenta Refakati
* * Seyahat Sağlık Sigortası

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYANLAR
* * Öğle ve akşam yemekleri ile yemeklerdeki içecekler
* * Olası şarap tadım ücretleri
* * Belirtilenler dışında girmek istediğiniz müze olursa giriş ücretleri
* * Öngörülmeyen katedral giriş ücretleri (genellikle ücretsiz)
* * Belirtilen dışındaki olası tekne yada kanal turu (zaman olursa Tübingen'de yapılabilir)
* * Otellerde kişisel harcamalar ( telefon, giysi temizletme, minibar vs. )
* * Yurt dışı çıkış harcı (15,- TL)
* * Vizesi olmayanlar için Schengen vize ücreti

ÖDEME ve İPTAL KOŞULLARI :
* Yurt dışı turlarımızda ödemelerin Euro veya Dolar olarak yapılmasını tercih ediyoruz.
* TL ödemelerde, tutar, o günkü Merkez Bankası Efektif Satış kuru üzerinden hesaplanır.
* 20 Ağustos 2017 tarihinden sonraki iptallerde iade yapılması yerinize katılımcı bulunmasına bağlıdır. Bulunamaması durumunda Sigorta koşulları geçerlidir.

NOTLAR :
* Grubumuz en fazla 30 kişi ile sınırlıdır.
* Sun Express havayollarından 20 bilet alınmıştır. Bilet bitiminde güncel fiyatlardan bilet alınır. O biletlerin sayısı da 10 adeti geçmeyecektir. Yeni biletlerde fiyat farkı gündeme gelirse katılımcı bilgilendirilir ve kaydı onayı alındıktan sonra yapılır.
* Bilet kesildikten sonra kesinlikle isim değişikliği yapılamaz.
* Ön rezervasyonlar opsiyonlu olarak 7 (yedi) işgünü tutulacaktır. Kesin kayıt için (belirlenen tarihte) ödeme yapılması gereklidir.
* Bu seyahate katılacak olan her yolcunun pasaport temdit süresinin en az 6 olması gerekmektedir.
* Kayıt esnasında pasaportun aslı yada fotokopisini lütfen yanınızda bulundurunuz.
* Bu program için Schengen vizesi gereklidir. Schengen vizeleri hangi ülkeden alındı ise ilk o ülkeye giriş zorunludur.
* Şirketimiz vize alımında yardımcı olur. Ancak sadece aracı konumunda olduğundan vize garantisi veremez. Bu durumda konsolosluk / elçiliğin vermediği vizelerden Acentemiz sorumlu tutulamaz.
* İsviçre Konsolosluğu ilk kez İsviçre vize başvurularında şahsen müracaat edilmesini istemektedir.
* Pasaport ve vizeden kaynaklanabilecek sorunlardan acentamız sorumlu tutulamaz. Gümrük ve pasaport sorunu olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde ücret iadesi yapılmaz.
* Bu programdaki otellerde 3 kişilik konaklama mümkün değildir.
* İki kişilik odada kişi başı ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin "tek kişilik oda" ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Acentamız oda arkadaşı bulmak için garanti veremez.
* Şehir turları panoromik gezilerdir. Bazı yapılar dışarıdan görülecektir.
* Panoramik turlar herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez.
* 4 Gece -5 günlük program olduğu ve otobüsümüzde yeterli koltuk olduğu için katılımcılarımıza koltuk numarası verilmeyecektir. Misafirlerimizin her gün farklı yere oturmaları rica edilir.
* Tur başlangıç tarihinden 3 gün önce lütfen, buluşma yeri ve saatini şirketimizden teyid ediniz
* Otellerde check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.
* Uçakta yolcu başına serbest bagaj hakkı sınırı 20 kg'dir. Her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır ve bu bagajın ağırlığı 6 kg. sınırını geçmemelidir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden acentemiz ve tur rehberi kesinlikle sorumlu olmayacaktır.
* İsviçre'nin para birimi İsviçre frangı'dır. Bu parayı seyahata çıkmadan önce bankalardan ve döviz bürolarından temin edemediğiniz takdirde yanınıza Euro almanızı ve bunu İsviçre'deki döviz büroları ya da bankalarda değiştirmenizi tavsiye ederiz. İsviçre'deki işyerlerinin (restoran, bar, küçük mağazalar vb.) bazıları kredi kartı ile ödeme kabul etmemektedir.
Fransa ve Almanya'da kullanılan para birimi Euro'dur.
* Programda belirtilen uçuş saatleri SunExpress Havayolları'ndan alınmıştır. Uçak saatlerinde olabilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, teknik aksaklıklardan dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanabilecek aksaklık ve sorunlardan acentamız sorumlu olmayacaktır..
* Force Major koşulları olan iç savaş, çatışma, olağanüstü hal, grev, sıkıyönetim, uçak şirketlerinin iptali gibi beklenmedik nedenlerden gezi programının etkilenmesi durumunda acentemiz bundan sorumlu tutulamaz.


Acentemiz zorunlu durumlarda programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

 

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • Samos Turu - İbrahim Fidanoğlu


  • Ark. Şükrü Tül'e Saygıyla Toplandık - 2017


  • Kuzey Kıbrıs


  • Japonya'da Sakura Mevsimi


  • Alinda Alabanda (Fotoğraflar: Aylin Yargıcı)


  • Manisa Kültür TuruTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI