EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA

Yerelden, Evrensele
Kültür, Sanat ve Arkeoloji...

>> Anı Sayfası
>> Facebook Sayfası

YILBAŞINDA ASSOS

 Troya Yılına girerken...

ASSOS NAZLIHAN OTEL KONAKLAMALI 
ÖZEL BİR YILBAŞI PROGRAMI
KAZ DAĞLARI - ASSOS-TROYA TURLARI

30 Aralık 2017- 01 Ocak 2018, C.tesi - P.tesi

Troia Antik Kenti'nin UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine alınışının 20. yılı olan 2018 yılı ülkemizde Troia Yılı ilan edildi. Ebrulitur dostlarının yılbaşı ile birlikte Troya yılını da kutlamaktan mutlu olacağını düşünerek, Assos'ta tarihi bir yapıda konaklamalı bir program yaptık. Ne dersiniz, gidelim mi? 

YILBAŞINDA LAPONYA

30 Aralık 2017 - 03 Ocak 2018

SAKIZ ADASINDA YILBAŞI

30 Aralık 2017 - 01 Ocak 2018


PATAGONYA TURU

 28 Ocak - 09 Şubat 2018  

ÜRDÜN KÜLTÜR TURU

Promosyon fırsatı!
20 Aralık 2017 tarihine kadar, THY ile Akabe uçuşu gidiş-dönüş 100€ civarındadır. Kaçırmayın!

25 - 29 Mart 2018

1 MAYIS'TA KÜBA

 26 Nisan - 03 Mayıs (+1) 2018

ALSACE TURU

 13-17 Haziran 2018

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

AFYONKARAHİSAR - SİVRİHİSAR ve GORDİON

16-17 Aralık 2017, Cumartesi - Pazar


Fiyatı: İki kişilik odada kişibaşı: 450 ,- TL (6 Taksit olanağı) 


Ark. Doç. Dr. Nezih Aytaçlar danışmanlığında

 Ana Tanrıça Kybele'nın kutsal kenti: Pessinus 
Eşek kulaklı Midas'ın dolaştığı topraklar ve başkent: Gordion
Anadolu'nun güzelim ahşap camilerinden örnekler…   

TUR PROGRAMI

16 Aralık 2017, Cumartesi - AFYON:
Sabah saat 05.30'da Alsancak / Lozan Meydanı, 06.00'da Karşıyaka / Bostanlı vapur iskelesi karşısındaki tramvay durağı önünde katılımcılarımızla buluşarak, Ankara Karayolu rotası ile yolculuğumuza başlıyoruz. Kahvaltı ve çay molasını Kula civarında vermeyi planlıyoruz. Yaklaşık 11.00 gibi Afyon'a ulaşmak istiyoruz.

Afyon Turumuzda, Afyon Ulu Camii (Selçuklu dönemi ahşap direkli camilerinin Beyşehir Eşrefoğlu Camisinden sonra en iyi korunmuş örneği), Konyaʼdan sonraki en önemli Mevlevihane'yi ve Türbesini, çini mihrabı ve sıra dışı renkli mimberiyle Mısri Camii yolumuz üstündeki önemli duraklar. Büyük Taarruzʼun komuta merkezi olmuş Zafer Müzesini ve heykeltraş Krippelʼin eseri Utku (Zafer) Anıtıʼnı ziyaret ederken, Afyon'un tarihimizdeki önemini vurguluyor ve Kurtuluş Savaşı'nın zaferle sonuçlanan son cephesi ile şehitlerimizi anıyoruz...

Öğlende Afyon mutfağının lezzetleri ve meşhur kaymaklı ekmek kadayıfının tadına bakıyoruz. Şehir turumuza devamla, iyi korunmuş eski Afyon evlerini göreceğimiz mahallelerde geziniyoruz.


Ardından, Phrygia buluntularının sergilendiği müzelerden biri olan Afyon Arkeoloji Müzesiʼne yöneliyoruz. Antik dünyanın en kaliteli mermer ocaklarının [Dokimeion/İşçehisar] bu civarda bulunması, sanata doğrudan yansımış. Apameia lahdi, Herakles heykeli gibi çok sayıda mermer eserin bölgede bulunmasıyla sonuçlanmış. Kybele inancı ve yerel kültürlerin izleri, Tahtacı Tümülüsüʼnün boyalı ahşap aksamı, "kapıtaşı" olarak adlandırılan yerel mezar stelleri, Afyon Arkeoloji Müzesinde sergilenen önemli eserler arasında. Bugünkü programımızı tamamladıktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Sonrası termal keyfi ve akşam yemeği...

17 Aralık 2017, Pazar- SİVRİHİSAR - PESSİNUS- GORDİON:
Sabah kahvaltı sonrasında otelden ayrılarak Sivrihisarʼa gidiyoruz. Pek gezilmeyen bu kasaba çok sayıda önemli esere ev sahipliği yapar. Anadoluʼnun 2. en büyük ahşap direkli camisi olan Ulu Camii, Pessinusʼdan getirilmiş başlıkların yerleştirildiği 67 sütunuyla görsel bir şölendir. Elmalı Camii bindirme ahşap çatısıyla, Hazinedar Mescidi Anadoluʼnun en eski İslam freskleriyle görmeye değer. Ermeni Kilisesini ve ilk Bakanlar Kurulu toplantısının yapıldığı Zaimağa Konağını geziyor, Sivrihisar sokaklarında dolaşırken ilginç tuğla süslemeleri olan evler görüyoruz.

Öğle yemeğinden sonra Anadoluʼnun en eski Ana Tanrıçası Kybeleʼnin kutsal kenti Pessinusʼa yöneliyoruz. Ören yerinde tapınak ve tiyatroyu geziyor, bir zamanlar tanrıçayı simgeleyen ve daha sonra Romaʼya taşınarak Kybele inancının yaygınlaşmasını sağlayan göktaşından bahsediyoruz.

Gezimizin son durağı Yassıhöyük/Gordion, Midasʼın ülkesi Phrygiaʼnın başkenti. Burada Anadoluʼnun kadim uygarlıklarından birine ait izlerin peşine düşüyor, Phryg kral saraylarının kalıntılarını izliyor, kral Midasʼa ait olduğu iddia edilen büyük Tümülüs içinde geziniyoruz. Sonra da 100 yıla yaklaşan arkeolojik kazıların buluntularına ev sahipliği yapan, Avrupaʼda "yılın müzesi" ödülüne layık görülen Gordion Müzesini ziyaret ediyoruz.

Turumuz böylece sona eriyor ve saat 23.30 civarında İzmirʼe ulaşmayı hedefliyerek geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

TUR FİYATI Vade farksız 6 taksit imkanı 
İki kişilik odada kişibaşı 450,- TL
Tek kişilik oda 550,- TL
00-06 Yaş çocuk 280,- TL 
07-10 Yaş çocuk 350 ,-TL

*Çocuk indirimleri 2 büyük yanında geçerlidir.

TUR FİYATINA DAHİL OLANLAR:
Kişi sayısına uygun araçla ulaşımlar, danışmanlık ve rehberlik hizmeti, 5* termal otelde 1 gece konaklama, oteldeki akşam yemeği ve sabah kahvaltısı, seyahat sigortası, ikramlar.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:
Öğle yemekleri (2), müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar.

NOTLAR:
*Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre ayarlanır.
*Rezervasyon tur ücreti ödenince kesinleşir.
*Araçta koltuk numarası kesin kayıt sırasına göre verilir.
*Müze Kartınızı, düzenli kullandığınız ilaçları, fotoğraf makinası, telefon vs için şarj aletinizi yanınıza almayı unutmayın.
*Afyon'da 5* Termal otelde konaklayacağız. Yanınıza mayonuzu alırsanız termal tesislerden yararlanabilirsiniz.
*Hava durumuna uygun giysiler, yürüyüşler için rahat ayakkabılar getirmenizi,
*Camiler ve kutsal mekanlara giriş için yanınızda eşarp bulundurmanızı tavsiye ederiz.
*Turumuza katılan yolcularımız 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır. Seyahat sigortası sadece ani gelişen rahatsızlıklar, kaza vb. karşılar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
*Seyahat Sigortanızın geçerli olabilmesi için tur sözleşmesini okuyup imzalamanızı ve gerekli kimlik bilgilerini acentemize kaydettirmenizi rica ederiz.
*Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

İPTAL KOŞULLARI:
*Konaklamalı turlarımızda kaydınızı tur hareketinden 15 gün öncesine kadar iptal ederseniz ücretiniz kesintisiz iade edilir.
*Tur hareketine belirtilen günden daha az kaldığında yapılan iptallerde ücretinizin iade edilmesi, yerinize yolcu bulunmasına bağlıdır. Yolcu bulunamadığında iptalde sigorta kuralları uygulanır.


 

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • Pergamon


  • MOGOLISTAN


  • Beyazsu Şelalesinden Gorgit ve Macahel'e


  • Samos Turu - İbrahim Fidanoğlu


  • Ark. Şükrü Tül'e Saygıyla Toplandık - 2017


  • Kuzey KıbrısTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI