EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.


UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR
ARK. ŞÜKRÜ TÜL'E SAYGIYLA...

AYRILIĞIN ÜÇÜNCÜ YILINI GERİDE BIRAKIRKEN, ŞÜKRÜ HOCAMIZ ANISINA DÜZENLENEN ETKİNLİKLERDE BULUŞUYORUZ...

15 MART 2018, PERŞEMBE:
KİTAP TANITIMI-SERGİ-KOKTEYL- AÇILIŞ- FİLM - PANEL

16 MART 2018, CUMA: ŞÜKRÜ TÜL KOLLEKSİYONU ve KABRİSTAN ZİYARETLERİ- AYDIN MÜZESİ- EFELER ŞÜKRÜ TÜL PARKI 

KUZEY KIBRIS KÜLTÜR TURU

30 Mart - 1 Nisan 2018

SAKIZ'DA PASKALYA GELENEKLERİ VE ROKET ATMA ŞENLİKLERİ

06-08 Nisan 2018

REZERVASYON İÇİN ACELE EDİN!

ORTA YUNANİSTAN

10-15 Nisan 2018

 

1 MAYIS'TA KÜBA

 26 Nisan - 03 Mayıs (+1) 2018

BATI UKRAYNA-MOLDOVA

28 Nisan - 5 Mayıs 2018

ALMANYA / ROMANTİK YOL

 21 - 27 Mayıs 2018

REN VADİSİ....

POLONYA KÜLTÜR TURU

10 - 17 Haziran 2018

ALSACE TURU

 13-17 Haziran 2018

KENYA - TANZANYA - ZANZİBAR

18-29 Haziran 2018

BİR GÜRCİSTAN RÜYASI

 07 - 15 Temmuz 2018

Sadece 12 kişilik çok özel bir tur!

TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 

1 MAYIS'TA KÜBA

26 Nisan / 03 (04) Mayıs 2018


Fiyatı:  Iki kişilik odada kişi başı : 2490 €uro    (8 Taksit olanağı)


Hasta la siempre!


THY İLE GİDİŞ-DÖNÜŞ

5 Gece Havana'da  Four Points Hotel by Sheraton  / 2 Gece Trinidad'da Hotel Brisas

* Programda belirtilen tüm turlar fiyata dahildir. 

UNESCO DÜNYA MİRASI LİSTESİNDEKİ 4 YER : 
ESKİ HAVANA / TRINIDAD / VINIALES VADİSİ / CIENFUEGOS TARİHİ KENT MERKEZİ  

Şehirlerde göz kamaştıran bir mimari... Sürprizlerle dolu meydanlar... 1940'lı, 50'li yıllardan kalma arabalar... Her yerde huzur ve rahatlık... Tabii ki Che Guevara'nın anıt mezarı, puro ve tropik kokteyller... Küba ziyaretçilerine o kadar çok şey vâdediyor ki... 

TUR PROGRAMI : 

26 Nisan 2018, Perşembe : İstanbul / Havana  (ÖY)
Istanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali THY Bankosu önünde,  25 Nisan çarşamba gecesi saat 22:15'da buluşma,  THY TK183 uçağıyla 26 NİSAN PERŞEMBE gecesi,  sabaha karşı saat 01:10'da,  Havana'ya direkt uçuş.  Normal şartlar altında uçuş süremiz,  13 saat 50 dakikadır.  Zaman dilimi olarak Havana ile farkımız bugün için 7 saattir (Türkiye'de Nisan 2018'de uygulanacak zaman dilimi kararına göre bu fark 8 saat de olabilir).  Geceyi uçakta geçirdikten sonra,  Cuba yerel saatiyle,  ayni gün yani 26 Nisan Perşembe sabahı saat 07:55'de Havana'ya varış.

Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben, otobüsümüzle buluşarak, Havana'da konaklayacağımız Four Points by Sheraton Hotel'e transfer. Otelimize check* in saatinin 16:00 olması nedeniyle, otele varış saatinde odalar hazır olmayacaktır. Bu nedenle, bavullarımızı otel resepsiyonuna bırakacak ve Havana şehir turu yapacağız. İlk olarak, Morro Kalesi yanında bir fotoğraf molası vereceğiz. Buradan, tüm Havana'nın panoramik manzarasını görecek ve kent hakkında genel bir bilgi sahibi olacaksınız. Turumuza hemen yakında bulunan, efsanevi devrimci Ernesto Che Guevera'nın Müze* Evi'ni gezerek devam ediyoruz. Sonraki durağımız, Atatürk Büstü olacak. Devrim Müzesinde Cuba Devriminin gelişim sürecini izleyecek ve bu müzenin bahçesinde; Fidel, Che, Cienfuegos, Raul ve 82 devrimci arkadaşının, 25 Kasım 1956'da Meksika'nın Tuxon kentinden yola çıkıp, 02 Aralık 1956 günü Cuba'nın Granma bölgesine geldikleri ve aslında 12 kişilik olan ünlü Granma teknesini göreceğiz. Dünyaca ünlü Küba purolarının yapıldığı bir fabrikayı gezecek, tütün üzerine bilgi aldıktan sonra, puroların yapılışını izleyeceğiz.

Öğle yemeğini takiben, aracımızla Havana içinde panoramik bir tur yaparak, Malecon Bulvarı, Miramar, Vedado, Tribuna Antiimperialista, Paseo de Prado gibi yerleri gördükten sonra, 16:30 sularında Four Points Sheraton Hotel'e gidiş (www.fourpointshavana.com) check- in ve istirahat için serbest zaman.27 Nis
an 2018, Cuma : Havana / Santa Clara - Che Anıt Mezarı / Inzaga / Trinidad (K, ÖY, AY)
Erken kahvaltımızı takiben, Havana'dan ayrılıp, Cuba Adası'nı kuzeyden batıdan, güney doğuya doğru geçeceğiz. İlk durağımız 09 Ekim 1967'de Bolivya'da haince öldürülen efsanevi devrimci Ernesto Che Guevera'nın, Santa Clara'daki anıt mezarı olacaktır. Aynı mekanda Bolivya'da Che ile birlikte hayatlarını kaybeden diğer devrimci arkadaşlarının da mezarları bulunuyor. Anıt Mezar ziyaretinden sonra doğumundan ölümüne kadarda Che'nin hayatından çeşitli kesitlerini gösteren fotoğraflar ve ona ait özel eşyaların sergilendiği Che Müzesi'ni gezeceğiz.

Sonrasında Trinidad'a gelmeden hemen önce, İspanyol Kolonizasyonu dönemindeki şeker kamışı plantasyonlarıyla ünlü Vale de los Ingenios'daki, Torre Del Ingenio Manacas* Iznaga'da 45 metre yüksekliğindeki "köle gözetleme kulesini" görecek ve bu inanılmaz yapıyı, köleliği lanetleyerek gezeceğiz.

Ve 1988 yılında UNESCO'nun dünya mirasını koruma programına alınan anıt kent ve mimari bir hazine olarak kabul edilen Trinidad'a varış. "Herşey Dahil" konseptiyle 2 gece konaklayacağımız, Trinidad'ın sahil bölgesi olan Ancon'da, Karayip kıyısındaki Brisas Trinidad Del Mar Hotel'e gidiş, (www.hotelescubanacan.com) akşam yemeği ve konaklama.28 Nisan 2018, Cumartesi : Trinidad (K, ÖY, AY)
Kahvaltıyı takiben, yarım gün Trinidad turu yapıyoruz. 18* 19. yüzyıldan kalan otantik evleri, Arnavut kaldırımlı sokakları, antikalarla dolu ev ve müzeleriyle koloniyel bir cennet olan bu kenti tanıyacağız. 1514 yılında Yeni Dünyaya doğru keşif gezileri yapan Velasquez tarafindan kurulan Trinidad'da, 1797'de 56 tane şeker kamışı işleme tesisi ve buralarda calışan yaklaşık 12 bin köle varmış.

Trinidad'ta değişik tarihlerde yapilan 5 meydan var, bunlardan en büyüğü Plaza Mayor aynı zamanda Küba'nin en büyük katedraline de ev sahipliği yapıyor. Katedralin hemen yanında bugün Romantik Müze olarak adlandırılan yapı, aslında dönemin şeker kamışı zenginlerinden De Brunet Kontu'nun evi. Bu evi veya günümüzde tarih müzesi olarak kullanılan Inzaga Kontunun köşkünü ziyaret edeceğiz.
  


Trinidad'a gelip de yörenin en ünlü ve eski barı LaCanchanchara'ya uğramamak düşünülemez. 1723'de yapılmış bir malikanenin içindeki bu bar, ismini bölgeye özgü bir içki olan ve seramik bir çanakta sunulan "canchanchara"dan almış, ikramımız olarak bu yerel içki ile tanışacaksınız.

Arkasından kentin sokakları arasında dolaşabilmeniz ve her gün kurulan ve yerel el sanatları ürünlerinin sergilendiği pazarda alış veriş yapmanız için serbest zamanımız olacak. Bu süre içinde, pek çok ressamın atölye evlerini ziyaret edebilir, tablo satın alabilirsiniz. Bilahare, yerel bir restoranda Karayip bölgesinin ünlü istakozlarından oluşan bir öğle yemeğimiz olacaktır. Tabii ki yemek sırasında, canlı olarak Trinidad'li müzisyenleri dinleyeceğiz. Saat 16:00 sularında otele geri dönüş, Karayip Denizinde yüzmek isteyenler için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme Brisas Trinidad Del Mar Hotel'de (www.hotelescubanacan.com).

Akşam yemeğinden sonra, isteyenlerle, geceyi yaşamak için Trinidad'a gidebilir, Casa de la Musica veya Casa de la Trova gibi mekanlarda, değişik Cuba grupları ve Trinidad'lıların mükemmel dans gösterilerini izleyip, onlara katılabilir, müzik dinleyebiliriz.

29 Nisan 2018, Pazar : Trinidad / Cienfuegos / Havana   (K, ÖY)
Kahvaltıyı takiben,  Trinidad'dan ayrılarak 2005 yılında UNESCO tarafından dünya mirasını koruma programı içine alınan,   Cuba'nın belki de en güzel limanı ve Fransız koloniyel mimarisinin en iyi örneklerine sahip olan Cienfuegos'a hareket ediyoruz. Yörede alacağımız öğle yemeğini takiben,  bu keyifli kenti panoramik olarak gezecek,  tarihi kent merkezindeki Parque Marti'yi görecek,  dönemin ünlü şeker baronlarından birine ait evi,  Palacio del Valle'i göreceğiz.  Bu yapının çatısından,  Cienfuegos'u seyrettikten sonra,  Havana'ya hareket edeceğiz. Yolumuz üstünde bir şeker kamışı tarlasına girerek bu önemli ürünle tanışacak,  tadına bakacak ve hakkında konuşacağız.  Havana'ya varışımızda 4 gece oda* kahvaltı olarak konaklayacağımız Four Points Hotel by  Sheraton Hotel'e transfer,  serbest zaman  ve geceleme  (www.fourpointshavana.com). 

30 Nisan 2018, Pazartesi : Havana (K, ÖY)
Kahvaltıyı takiben, Havana'yı gezmeye devam edeceğiz. Göreceğimiz yerler arasında; Havana'nın dört ünlü meydanı Plaza Catedral, Plaza de Armas, Plaza de San Francisken ve Plaza Vieja bulunuyor. Öğle yemeğini takiben Havana'nın meşhur alış* veriş merkezi Almacenes de San Jose'ye gideceğiz. Alış* veriş için serbest zaman sonrası otele dönüş ile serbest zaman ve geceleme.

 

 01 Mayıs 2018, Salı : Havana'da 1 Mayıs Gösterilerine Katılım (K)
Sabah çok erken saatlerde, 1 Mayıs Gösterilerine katılmak üzere ünlü Devrim Meydanı'na hareket edeceğiz. Milyonlarca Cuba'lıyı bir araya getiren ve Fidel'in tüm önemli konuşmalarına ev sahipliği yapan, bir tarafta Jose Marti'nin muhteşem anıtı, diğer tarafta devrimin unutulmaz iki önderinin, Che Guevera ve Camillo Cienfuegos'un devasa rölyefleriyle çevrilmiş Devrim Meydanında, dünyanın dört bir yanından gelen insanlarla birlikte 1 Mayıs kortejine katılacak, bizleri ayakta selamlayan Raul Castro ve diğer üst düzey yöneticileri göreceğiz.

 

Gösteriler nedeniyle, bugün, Havana'daki tüm yollar trafiğe kapalı olacağından, otobüsümüzle Devrim Meydanı'na mümkün olduğunca yaklaşmaya çalışacak, sonrasında ise yürüyeceğiz. Festival havasındaki bu müthiş atmosferi ve unutulmaz deneyimi hep birlikte yaşadıktan ve kortej yürüyüşünün bitiminden sonra, arabamızla buluşup otelimize geri döneceğiz. Günümüzün geri kalanında Havana'yı keşfetmek için serbest zamanımız olacak. Geceleme yine Four Points Sheraton Hotel'de. 

02 Mayıs 2018, Çarşamba : Havana / Pinar del Rio & Viniales Vadisi / Havana (K, ÖY)
Kahvaltıdan sonra, günübirlik olarak, tartışmasız dünyanın en kıymetli tütünlerinin yetiştiği Pinar del Rio'ya gideceğiz. Los Jazmines tepesinden, Viniales Vadisinin olağanüstü güzel manzarasını seyrettikten sonra, Cueva del Indio Mağarasına gideceğiz. Bu yeraltı mağarasını, içinde akan nehirde tekneyle dolaşarak gezeceğiz. Ardından, Mural de la Prehistoria'da muhteşem güzellikteki bir doğa ortamında, Leovigildo Gonzales tarafından çizilen devasa yağlı boya eseri ilgiyle izleyeceğiz. Yörede alacağımız öğle yemeği öncesinde, burada tüm Küba'nın belki de en güzel Pina Colada'sını içebilirsiniz.

Sonrasında, ilginç bir deneyim yaşayacak ve Cuba'da ender imtiyazlara sahip kişilerden biri olan, Sinyor Benito'nun tütün çiftliğini gezerek, kendisiyle tanışacağız. İsteyenler, Sinyor Benito'nun kendi sardığı purolardan ve yine kendi yetiştirdiği kahveden satın alabilir. Bahçesindeki değişik tropik bitkileri ve meyve ağaçlarını da gördükten sonra, Havana'ya dönüş, serbest zaman ve geceleme (Four Points Sheraton Hotel). 

 

03 Mayıs 2018, Perşembe : Havana / İstanbul +1
Otelden çıkışta check* out işlemleri tamamlandıktan sonra, saat 06:30'da otelden transfer. Otelden, yolcularımıza kahvaltı paketi verilecektir. THY TK 183 uçuşuyla sabah saat 09:55'de Havana'dan Caracas'a hareket. Havana / Caracas uçuşu 3 saat olup, uçağımız 03 Mayıs Perşembe günü yerel saatle 14:00'de Caracas'a inecektir. Caracas'da THY ekip değiştirecek ve buradan alınacak yolcularla birlikte, aynı uçakla saat 15:30'da İstanbul uçuşu başlayacaktır. Caracas / İstanbul uçuşumuz 11 saat 45 dakika sürecek ve 04 Mayıs Cuma sabahı, Türkiye saatiyle 09:15'de İstanbul Atatürk Havalimanında olacağız.

Kısaltmalar :  (K ) : Kahvaltı    (ÖY) : Öğle Yemeği          (AY) : Akşam Yemeği


TUR FİYATI :

Iki kişilik odada kişi başı : 2490 €uro
Tek kişilik oda farkı : 360 €uro

Not: Tek kişilik (Single) oda sayısı,  2 oda ile sınırlıdır.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER :
* Istanbul/Havana/Istanbul, THY ile gidiş/dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti.
* Programda belirtilen otellerde; Trinidad'da 2 gece her şey dahil, Havana'da 5 gece oda* kahvaltı konaklama.
* Belirtilen günlerde alınacak toplam 6 adet öğle yemeği, Trinidad'daki otelde alınacak 2 adet akşam yemeği.
* Tur sırasında belirtilmiş olan müze ve ören yeri giriş ücretleri.
* Programda belirtilen tur ve transferlerde klimalı otobüs.
* Yol boyunca ve Küba'da, tecrübeli Türkçe rehberlik hizmeti.
* Kişi başı 265 USD tutarındaki havaalanı vergileri.
* Zorunlu yurt dışı seyahat sigortası (Yasa gereği, 65 yaş ve üstü için fark primi alınmaktadır).

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :
* Vize ücreti.    
* Belirtilenler dışında kalan yemekler.
* Rehber ve şoförlere verilecek bahşişler.
* Yurtdışı çıkış harcı: 15 TL.

ÖDEME PLANI :

1.Taksit : 15.09.2017 : 315 €uro
2.Taksit : 15.10.2017 : 315 €uro
3.Taksit : 15.11.2017 : 315 €uro
4.Taksit : 15.12.2017 : 315 €uro
5.Taksit : 15.01.2018 : 315 €uro
6.Taksit : 15.02.2018 : 315 €uro
7.Taksit : 15.03.2018 : 315 €uro
8.Taksit : 10.04.2018 : 285 €uro

Ödemeler : €uro veya TL olarak yukarıdaki tarihlerde, belirtilecek banka hesap numaralarımızdan birine yapılacaktır. TL ödemelerde, ödeme günündeki TCMB efektif satış kuru esas alınmalıdır.

* Euro ve dolar havaleleri ancak aynı banka sistemleri üzerinden mümkün olabilmektedir. Farklı bankalardan havale / eft işlemi döviz işlemlerinden yapıldığı takdirde yurtdışı işlem muamelesine girmektedir. Bu durumda çıkacak havale / eft masrafları gönderene aittir. Acentamız bu durumdan sorumlu değildir.

İZMİR'DEN GELECEK YOLCULARIMIZ İÇİN GİDİŞ/DÖNÜŞ BAĞLANTI UÇUŞLARI:
TK2337 25APR ADBIST 2145 2300
TK2320 04MAY ISTADB 1100 1210

İzmir bağlantı uçuşlarını talep eden yolcularımızdan İzmir gidiş/dönüş farkı olarak 160 USD alınacaktır.

ANKARA'DAN GELECEK YOLCULARIMIZ İÇİN GİDİŞ/DÖNÜŞ BAĞLANTI UÇUŞLARI:
TK2175 25APR ESBIST 2150 2305
TK2142 04MAY ISTESB 1100 1210

Ankara bağlantı uçuşlarını talep eden yolcularımızdan Ankara gidiş/dönüş farkı olarak 160 USD alınacaktır.  

SERBEST ZAMANLAR İÇİN ÖNERİLERİMİZ:
1) Havana'da bir akşam Buena Vista Social Club üyelerinin gösterisine gidilebilir.
2) Havana'nın dünyaca ünlü kabare ve dans gösterileri için Tropicana Gece Klübüne gidilebilir.
3) Havana'da bir gün La Rampa bölgesine gidip, tarihi iki oteli, Nacional ve Habana Libre otellerini
ziyaret ederek, her 2 otelin de hayli ilginç geçmişi hakkında keyifli bir sohbet yapabiliriz. Bilahare, "Hollwood'un Altın 1950'ler" dönemi sinema filmlerinin Gala'larına ev sahipliği yapan ünlü Yara Sinemasını görüp, üzerinde konuştuktan sonra, Havana'lıların pek sevdikleri Coppelia Dondurmacısında bir mola verebiliriz.
4) Havana'da turlarımız bittikten sonra bir saatliğine, üstü açık eski Amerikan arabalarıyla kent içinde dolaşabiliriz.
5) İsteyenler; Havana'nın en iyi Latin Jazz Klübü La Zora Y Cuervo'ya gidebilir. Daha hızlı bir mekan arayanlara da Casa de la Musica Miramar'ı tavsiye ederiz.
6) Habana Vieja (Eski Havana) bölgesindeki, La Floridita, La Bodeguita del Medio, Cafe de Lluvio de Oro gibi barları dolaşabilir, Daiquri, Mojito, Cuba Libre gibi geleneksel Cuba kokteylleriyle tanışarak canlı müzik dinleyebiliriz.
7) Havana'nın La Guarida, La Cocina de Lilliam, Cafe del Orient gibi ünlü restoranlarında, önceden rezervasyon yapmak koşuluyla yemek yiyebilirsiniz.

OTELLERLE İLGİLİ BİLGİ : Havana'da 5 gece oda- kahvaltı olarak kalacağımız Four Points Hotel by Sheraton, bilindiği gibi uluslararası bir otel işletmesidir. Trinidad'da, 2 gece "her şey dahil" olarak konaklayacağımız Hotel Brisas Trinidad del Mar, Trinidad'ın Karayip kıyısındaki oteller bölgesi Ancon'da bulunan "en iyi" oteldir. Ancak bu otel, bir devlet işletmesi olup "Küba Standartlarında" bir tatil köyüdür. Bu anlamda konuklarımızın, bu otelle ilgili fazla bir beklenti içinde olmamalarını önemle belirtmek isteriz.

REZERVASYON BİLDİRİMİ :
Rezervasyon taleplerinizin,  pasaportta kayıtlı tam isminiz,  TCKN,  adres,  doğum tarihi, pasaport numaranız ve pasaport geçerlilik tarihi ve iletişim bilgilerinizle birlikte yapılması gerekmektedir.  Isimlerin,  eksik ve yanlış verilmesinden kaynaklanacak problemlerden yolcularımız sorumlu olacaktır.   

Para ve kredi kartı kullanımı : 
PARA VE KREDİ KARTI KULLANIMI : ABD ambargosuna karşılık USD'na özel bir vergi uygulandığından, Küba'da nakit €URO bulundurmak her zaman daha avantajlıdır. Kredi kartları hemen hiç kabul edilmemektedir. Bu anlamda, yanınızda mutlaka nakit €URO bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Kişisel harcamalarla ilgili olarak; programda yer almayan standart yemekler için, öğün başına kişi başı 20€* 30 € gibi düşünebilirsiniz. Kola, bira, mojito, daiquiri vb. içeceklerin fiyatları, 3€* 8 € arasında değişmektedir. Alışveriş için en pahalı kalem, Puro'dur.

Küba'da tüm yabancılar için CUC (Cuba Convertible Pesos) olarak adlandırılan bir para birimi kullanılmaktadır. 30 Mayıs 2017 için; 1 CUC = 3,60 TL, 1 CUC = 0,90 €uro'dur. Kişisel harcamalarınız için, otel resepsiyonlarında CUC'a çevirmeniz gerekmektedir. Kur ve parite günlük olarak değişmektedir.

Paranızın tümünü çevirmek yerine, ihtiyaç duydukça da çevirebilirsiniz. Para çevirme işlemleri sırasında, memurun yanından ayrılmadan önce paranızı mutlaka saymanızı tavsiye ederiz. Özellikle taksi ödemelerinde, inerken ödeme tutarını tam olarak vermeye çalışınız. Bu mümkün değilse, paranızın üstünü almadan taksiden inmeyiniz. Elinizde kalan CUC'ları, havalimanında Euro'ya çevirebilirsiniz.

Bagaj Hakkı :
THY uçuşlarında ücretsiz bagaj hakkı; kişi başı 1 parça olup max. ağırlık 23 kg.dır.  Ücretsiz kabin içi bagaj hakkı;  1 çanta (55x25x35 cm. boyutlarında)  ve 1 aksesuar (bir el çantası ya da dizüstü bilgisayar) olmak üzere toplam ağırlık max 8 kg. şeklindedir.

Güvenlik Kuralları :
Havaalanlarındaki güvenlik kurallarıyla ilgili olarak sorun yaşamamanız için,  el bagajınızda taşıyabileceğiniz eşyalarla ilgili olarak mutlaka THY web sayfasını ziyaret edip bilgilenmenizi önemle rica ederiz.

Küba Vizesi :
CUBA VİZESİ : Acentamız, Küba Cumhuriyeti Büyükelçiliği adına vize vermeye yetkilidir. Bu anlamda, Turistik (Umuma Mahsus) Pasaport sahiplerinin Küba vizesi acentamızca verilecektir. Vize ile ilgili işlemler ve gerekli evraklar konusunda daha sonra bilgi verilecektir. Vize ücreti fiyatlarımıza dahil değildir. Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport sahipleri vizeden muaftır.

Vergilerdeki Değişiklik :
25 Mayıs 2017 itibariyle bu uçuşa ilişkin THY Taşıyıcı ve Havalimanı Vergileri toplamı İstanbul'dan gidiş/geliş için 265 USD'dir.  Bu tutar, bilet kesim tarihinde değişim gösterebilir.  Bilet kesilmesi aşamasında,  söz konusu vergiler toplamında meydana gelebilecek artış,  fiyatlara aynen yansıtılacak ve yolcularımızdan bu fark talep edilecektir.

ÖNEMLİ  NOTLAR :
* Tur programı ve ücretler,  25 Mayıs 2017 tarihindeki THY tarife ve fiyatlarına göre USD olarak hazırlanmış olup,  bu tarihten sonra;  havayolu ücretlerine,  havaalanı vergileri ve diğer vergilere yapılacak zamlar ile belirtilen vergiler dışında Küba ve Türkiye'de getirilebilecek yeni vergiler,  tur ücretine aynı oranda ilave edilecektir.

* Belirtilen uçak saatleri ve uçuş numaralarında oluşacak herhangi bir değişiklik veya havayollarının yapacağı herhangi bir rötardan veya kaçırılacak olan aktarma uçuşlarından Acentamız kesinlikle sorumlu değildir.

* Uçuşlarda ABD Hava Sahasının kullanımı nedeniyle,  THY kontuarında check* in aşamasında,  yolcu isim ve soyadının "No - Fly List" de çıkması halinde doğabilecek sorunlardan,  Acentamız hiçbir şekilde sorumlu değildir.

* Turumuzla ilgili geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar (rezervasyon ve iptal şartları ve diğer hükümler) Yurt Dışı Paket Tur Sözleşmesi'nde belirtilmiştir.  Turumuza kayıt yaptırmış olan konuklarımızın,  sözleşme hükümlerini bildikleri ve yukarıda belirtilen konular hakkında bilgi sahibi oldukları kabul edilir.

 

FOTOĞRAF GALERİSİ

  • Mardin Turu / Aylin Coşkun albümü


  • ALSACE - Güher Demirdöven Albümü


  • Pergamon


  • MOGOLISTAN


  • Beyazsu Şelalesinden Gorgit ve Macahel'e


  • Samos Turu - İbrahim FidanoğluTÜMÜ

KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI