EBRULİTUR'A KATILIN!

Ebrulitur’un gezi ve etkinliklerinden haberdar olmak ister misiniz? E-posta adresinizi kaydederek bültenlerimize abone olabilirsiniz.

YILBAŞINDA MARMARİS

30 Aralık 2018- 01 Ocak 2019

CETTIA BEACH RESORT HOTEL'DE 2 GECE HERŞEY DAHİL KONAKLAMA, OLDUKÇA ZENGİN BİR YILBAŞI PROGRAMI İLE MARMARİS-SELİMİYE-TURGUT ŞELALESİ-KIZKUMU TURLARI...

TUNUS TURU (VİZESİZ)

 21 - 24 Şubat 2019

3 Gece-4 Gün , tüm turlar + 2 öğlen yemeği ve 2 akşam yemeği + Tunus Gecesi (Yemek ve Showlar) dahil...

BÜYÜK GÜNEY AMERİKA

 19 - 30 Ocak 2019 

Brezilya- Patagonya - Arjantin

VİETNAM - LAOS - KAMBOCYA

08 Şubat - 19 Şubat (+1) 2019

 

E N D Ü L Ü S

 24 - 29 Mart 2019

 
TEŞEKKÜRLER İZMİR!

 Şükrü Tül Facebook Sayfası

UÇAK BİLETLERİ

Tüm uçak biletlerinizi acentemizden alabilirsiniz...

DETAYLAR

17.YY.DAN MUSAVVER BIR SIIR MECMUASI

20 Aralık 2018, Perşembe


Tarih Vakfı-İzmir Yedi İklim Söyleşileri (31)

 

Konu: "Bir Osmanlı Efendisinin Seçkisi: 17. Yüzyıldan Musavver bir Şiir Mecmuası"

Konuşmacı: Tülün Değirmenci (Hacettepe Üniversitesi, Ankara)

Tarih: 20 Aralık 2018, Perşembe 

Yer: Türkan Saylan Kültür Merkezi, Kıbrıs Şehitler Caddesi No:12 K.7 Alsancak-İzmir

Saat: 19.00

SÖYLEŞİ HAKKINDA: 

Bu konuşmada 17. yüzyılda, olasılıkla bir Osmanlı şehirlisi için hazırlanmış tasvirli bir şiir mecmuasından yola çıkılarak Osmanlı kentlilerinin kişisel beğeni meraklarına dair daha genel gözlemlerin sunulması amaçlanmaktadır. Bu tartışma, bir yandan yüzyılların içinden süzülerek gelen kadim bir yazılı ve görsel imge dağarcığının içinden seçilen tasvir ve şiirlerin bir araya getirilişindeki, "yeniden üretimi" gözler önüne sererken, diğer taraftan da belirli kalıpların tekrarına dayalı olduğu öngörüsüyle yaklaşılan bu eserlerin oluşmasındaki kişisel ilgi ve meraklar üzerine söz söylemeyi de mümkün kılacaktır.

Doç. Dr. Tülün DEĞİRMENCİ:
Lisans eğitimini 1996 Yılında Hacettepe Üniversitesi Sanat Tarihi bölümünde tamamlamıştır. "Resmedilen Siyaset: II. Osman Devri (1618-1622) Resimli Elyazmalarında Değişen İktidar Sembolleri." konulu doktora tezini aynı üniversitede 2007 yılında sunmuştur.

Pamukkale, Hacettepe Üniversitelerinde ve farklı dönemlerde konuk öğretim üyesi olarak Harvard, Oxford ve California üniversitelerinde ders vermiştir.

Araştırma ve ders alanları; Osmanlı Görsel kültürü, Osmanlı tasvir sanatı, Osmanlı kültür tarihi el yazma üretim ve tüketim kültürü, okuma tarihi; Osmanlı "popüler" kültür tarihi.

Konuşmacının ulusal ve yabancı dergilerde yayınlanan birçok makalesi, konferans sunumları, danışmanlıkları, hakemlik ve yayın kurulu üyelikleri ile burs ve ödülleri vardır.

Yayınlanmış kitapları:
İktidar Oyunları ve Resimli Kitaplar: II. Osman Devrinde Değişen Güç Simgeleri, Kitap Yayınevi, İstanbul , 2012


KURUMSAL HİZMETLER

Hafızalarda iz bırakan, özel, sıra dışı organizasyonlar; İster birkaç kişilik ister binlerce... İncelikli bir hizmetin, çok boyutlu bir performansın hayalini kuruyorsanız, bizi arayın.

DEVAMI

KÜLTÜR TURİZMİ

Europa Nostra; kültür turizminin, insanlar arasındaki kültürel alışverişin, kültürler arası diyaloğun en önemli araçlarından biri olduğunu vurgular.

DEVAMI

YUKARI